Kavitatsioon
Senini on esteetilises kosmetoloogias kirurgilise vahelesekkumiseta olnud kättesaadavad vaid protseduurid, mis on muutnud rasvkoe struktuuri. Probleemsetest piirkondadest sai rasvarakke eemaldada vaid operatsiooni ehk rasvaimu abil. Igasugune operatsioon on aga invasiivne (kehasse lõike tegemine) ning lisaks taastumisele, haiglas viibimisele, paistetusele, tugisukkade kandmisele peab nähtavaid tulemusi ootama veel kuid.
Meetod:
Spetsiaalse aparaadiga esile toodavad madala sagedusega ultrahelilained mõjuvad rasvkoele, kutsudes selles esile nn kavitatsiooni efekti ehk mikromullikeste moodustumise. Need suurenevad mõõtmetes, pehmendavad rasva ning lõhestavad adipotsüüdi – rasva rakukaitse – membraani. Niisiis laguneb rasva säilitamise reservuaar ning selles kohas ei ole enam rasva ladestumine võimalik. Ultrahelikiirguse parameetrite spetsiaalne valik võimaldab osutada sihipärast mõju vaid rasvarakkudele neid seeläbi lõhustades. Vabanenud triglütseriidid, milledest koosnevad rasvarakud, väljutatakse rakuvahelisest ruumist loomulike metabolistlike, ainevahetuslike protsesside abil.
Kavitatsiooni protseduur iseenesest on lihtne ja täiesti valutu. Spetsialist mõjutab aparaadi ultraheliotsikuga valitud kehapiirkonda. Arvestades protseduuriks ettevalmistamist kestab ultraheli kavitatsiooni protseduur kokku kuni 1 tund intervaliga 7-10 päeva. Kuur moodustab 6-10 seanssi. Vajadusel viiakse läbi toetusravi.
Mõju:
- nahaaluse rasvkoe vähendamine;
- fibroosi ilmingute vähendamine;
- naha elastsuse parandamine;
- naha verevarustuse parandamine;
- armide silumine peale kirurgilist lipoksatsiooni.
Efekti võib näha juba peale esimesi seansse: rasvaladestuste maht probleemsel alal väheneb juba peale esimest protseduuri 2-5 cm võrra. Järgmise nädala jooksul efekt süveneb. Oluline tulemus kavitatsiooni puhul on samuti verevarustuse paranemine ja fibroblastide stimulatsioon, mis soodustab naha elastsust, pinguldab nahka.
Rasvarakkude lagunemisproduktide väljutamise protsessi kiirendamiseks ja parendamiseks läbi lümfaatilise vereringe, soovitatakse kavitatsiooni kombineerida lümfimassaažiga. Enne ja pärast protseduuri soovitame tarbida rohkelt vett, et aidata kehal mürk-ja jääkaineid väljutada. Kuuri ajal ja lõpus soovitame jälgida tervislikke eluviise. Kaks tundi enne ja pärast ravisessiooni soovitame vältida tugevat einestamist.
Vastunäidistused:
- nahakahjustused kavitatsiooni piirkonnas: lõhed, erosioonid, infektsioonid;
- rasedus ja imetamine;
- verehüübivushäired;
- immuunsussüsteemi haigused;
- hepatiit, neerupuudulikkus, sapikivitõbi;
- kilpnäärme talitlushäired;
- krooniline veenipuudulikkus, flebiidid, tromboflebiidid;
- südamehaigused ja südamestimulaator;
- osteoporoos;
- astma;
- onkoloogilised haigused (hea-või pahaloomulised kasvajad);
- infektsioonilised ja põletikulised protsessid;
- diabeet (II tüüp);
- varikoossed veenilaiendid;
- kesk- ja sisekõrva kahjustused;
- metallproteesid kavitatsiooni piirkonna lähedal;
- operatsioonid (3 eelneva kuu jooksul).